Witryny Google – 8 zalet

Witryny Google są prostym w użyciu narzędziem do budowy nowoczesnych witryn internetowych. Jeżeli umiesz korzystać z edytora tekstu (takiego jak Dokumenty Google), stworzenie witryny internetowej nie powinno sprawić Ci większych trudności.

Aby skorzystać z Witryn Google, wystarczy posiadanie bezpłatnego konta Google (konto poczty Gmail to także konto Google). Jeżeli spełniasz ten warunek, wpisz po prostu site.new w pole adresowe przeglądarki internetowej. Witryna zostanie zapisana pod wybraną nazwą na Twoim dysku Google, skąd możesz ją otwierać do ponownej edycji. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta Google, możesz jest utworzyć pod tym adresem.

Łatwość użycia

Do stworzenia witryny internetowej nie jest wymagana umiejętność kodowania. Elementy witryny, takie jak bloki tekstowe, grafikę, wideo, itp. wstawia się za pomocą interfejsu będącego częścią składową edytora. Za pomocą jednego przycisku możesz w każdej chwili zobaczyć swoje dzieło, zarówno na komputerze, jak i na smartfonie i tablecie. Po stworzeniu witryny możesz ją jednym kliknięciem opublikować w internecie.

Site new

Szablony

Zaczynając tworzenie witryny możesz skorzystać z wielu profesjonalnie zaprojektowanych szablonów. Można je do pewnego stopnia modyfikować, wybierając na przykład inny rodzaj nagłówka bądź czcionki. Można też wybrać pomiędzy grafiką stworzoną przez Google lub skorzystać z własnej, której odcień zostanie automatycznie dopasowany do wybranego motywu. To wszystko umożliwia uzyskanie indywidualnego i jednocześnie efektownego efektu końcowego bez względu na Twoje umiejętności graficzne.

Dopasowanie do urządzeń mobilnych

W dzisiejszych czasach większość użytkowników korzysta z internetu za pomocą urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety. Bez względu na wybrany przez Ciebie szablon, witryny Google są domyślnie do nich dopasowane i wyglądają dobrze niezależnie od urządzenia, z którego korzysta osoba odwiedzająca.

Witryny Google

Wstawianie dokumentów

Możesz w prosty sposób umieszczać na witrynie dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne, prezentacje oraz formularze stworzone w pakiecie Google, jak również filmy z YouTube, kalendarze i mapy Google.

Wybór adresu internetowego

Podczas publikacji witryny możesz wybrać końcówkę adresu internetowego, pod którą będzie widoczna Twoja witryna (zaczynającą się od sites.google.com/view/) lub też podpiąć ją pod własną domenę, jeżeli taką posiadasz.

Opcjonalna obecność w wyszukiwarce Google

Podczas publikacji witryny możesz również wybrać, czy chcesz, aby Twoja witryna pojawiała się w wynikach wyszukiwania Google. Dzięki temu możesz tam zamieszczać informacje przeznaczone tylko dla wąskiego grona odbiorców.

Statystyki odwiedzin

Jeżeli interesują Cię zbiorcze informacje dotyczące odwiedzin na Twojej witrynie, możesz założyć bezpłatne konto w serwisie Google Analytics i połączyć je ze swoją witryną.

Polski interfejs użytkownika

Podobnie jak cały pakiet biurowy Google, edytor do tworzenia witryn jest w całości w języku polskim.

Nie jest to bynajmniej kompletny opis funkcji Witryn Google, ale mam nadzieję, że zachęci on Ciebie do ich wypróbowania. Bo przecież, co jest jeszcze jedną ich zaletą, nic to nie kosztuje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *