Wersja demonstracyjna Google Classroom

Platforma edukacyjna Google Classroom nadaje się do wspomagania nauczania we wszystkich typach szkół, począwszy od podstawowej, a skończywszy na wyższej. Dzięki niej nauczyciele zamieszczać materiały edukacyjne, przydzielać zadania dla uczniów i sprawdzać poprawność ich wykonania, wystawiać oceny, przesyłać komentarze i zarządzać wszystkim w jednym miejscu.

Wersja demonstracyjna Google Classroom

Przetestuj platformę

Najlepiej o zaletach Google Classroom można jednak przekonać się logując się do platformy i samodzielnie sprawdzając jej możliwości. Obecnie jesteśmy w trakcie tworzenia kursu online Business English, gdzie Google Classroom będzie wykorzystywana jako platforma do zarządzania procesem nauczania, automatycznego zaliczania ćwiczeń, oceny wypracowań przez nauczyciela oraz komunikacji pomiędzy nauczycielem i uczniami. Ponadto, większość materiałów i ćwiczeń w kursie została stworzona za pomocą narzędzi Google, takich jak Prezentacje, Dokumenty, Witryny i Formularze. Postanowiliśmy udostępnić testową wersję kursu, byś sam mógł zapoznać się z możliwościami platformy i pozostałych narzędzi z ekosystemu Google w zakresie zarządzania procesem nauczania i tworzenia materiałów edukacyjnych.

Logowanie

Korzystanie z Google Classroom wymaga posiadania konta Google, zarówno przez nauczyciela, jak i przez ucznia. Uwaga: konto pocztowe Gmail jest częścią ekosystemu Google, więc jego posiadanie równa się posiadaniu konta Google. Aby zalogować się do platformy jako uczeń, wykonaj następujące kroki:

  1. Wejdź na stronę classroom.google.com (jeżeli nie jesteś zalogowany do Google, będziesz to musiał tutaj zrobić).
  2. W prawym górnym rogu ekranu kliknij na znaczek plus, wybierz Dołącz do zajęć i wpisz kod zajęć 3kyygln
  3. Moduł lekcyjny znajduje się w zakładce Zadania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *